VIII МЕЂУНАРОДНА ЛИКОВНА КОЛОНИЈА „ДЕДАЛ И ИКАР“

Наши преставници  ученица  шестог разреда Марија Проданов и њен наставник ментор мр. Драган Карлаварис су имали част да по позиву 21. октобра 2017. године учествују  на  VIII Међународној ликовној колонији „Дедал и Икар“ која се одржавала у ОШ“Петефи Шандор“. Ове године је колонија посвећена графици и начинима штампе. Уводна предавања и демонстрације различите врсте штампе су извели еминентни професори са „Академије уметности“ у Новом Саду са сарадницима. Колонија је јединсртвена по томе што учествују  и радове раде и ученици и њихови ментори.

ИМПРЕСИЈЕ СА КОЛОНИЈЕ

Дан 21.октобар 2017.године провела сам у ОШ”Петефи Шандор“ на ликовној колонији.Уживала сам у уводној представи и много тога научила о графици врстама штампе, високој, дубокој и равној штампи.Посебно ми се допао начин комуникације уметника из различитих земаља:Словеније,Хрватске,Македоније,Мађарске. Мој ментор и ја смо се једини определили за технику картотиска. Због саме технике успели смо први да завршимо радове и они су били убедљиво на највећим форматима.  Сецкање и лепљење картона разних облика,и штампање било је део нашег рада и веома ми се допало.Атмосфера је била опуштена и веома пријатна.Надам се да ћу и у будућности имати још прилика да проведем дан сличан овом.

Марија Проданов VI3

ОШ” Милош Црњански”