Серија концерата за децу – Симфонијска бајка „Пећа и вук“

НОВИ САД-У сарадњи са Фондацијом „Нови Сад 2021 – Европска престоница културе“, Војвођански симфонијски оркестар под диригентском палицом Микице Јевтиће, реализоваће два концерта за децу. Место одржавања је у Синагоги 22. октобра у 18 часова, 23. октобра у 14 часова и један концерт у Врднику (етно село Врдничка кула), 3. новембра у 12 часова.

Сергеј Прокофјев је имао задатак – како представити деци инструменте великог симфонијског оркестра, како приближити деци предшколског и школског узраста једну од апстрактних уметности.

Заинтересован причом о дечаку Пећи који уз помоћ животиња и ловаца успева да ухвати злог вука, композитор пише симфонијску бајку. Сваки лик из бајке представљен је инструментом оркестра. Мачку представља кларинет, птичицу флаута, патку обоа, вука хорна, деду фагот, а Пећу гудачки инструменти. Опис инструмената и причу дочараће нам наратор бајке, глумац Драган Вујић.

Кроз ове дане посетиће нас деца из новосадских школа „Иван Гундулић“, „Доситеј Обрадовић“, „Прва Војвођанска бригада“, „Милош Црњански“, „Јосип Славенски“ и из „Мирослав Антић“ школе из Футога.