Руски језик у ОШ ”Милош Црњански” Нови Сад

Због великог интересовања ученика и родитеља,руски језик је  од школске 2019/20. уведен као други страни језик и изучава се од петог разреда.Тим поводом смо разговарали  са  Снежаном Накић,професорком руског језика,  и њеним ђацима.

Да ли су Ваши ученици задовољни избором руског као другог страног језика?

-Ученици су стекли одличне утиске,градиво им је занимљиво,а учење им не представља проблем.За сада сам веома задовољна резултатима,јер сви ученици имају петице.

Колико ученика похађа Ваш предмет?

-Имајући у виду да је ово нови предмет,број деце који га  похађа није мали,а верујем да ће већ следеће године бити и знатно већи.

Број часова је исти као и број часова немачког језика?

Да,одржава се два часа недељно.Сматрам да то није довољно и надам се да ће се једном ситуација променити.

Питали смо и ученике како им се допада начин рада њихове наставнице,а и сам предмет.

-Наставница врло лепо објашњава,а посебно нам се допада учење кроз игру и слушање песмица.Домаће задатке добијамо само једном недељно јер имамо двочас.Забавно је и много научимо на сваком часу.

Припремиле Анђела Ханџиев VI1 и Милица Јаковљевић VI1